Our measures against Covid-19. Detail
×
#

Covid-19

#

COVİD-19 BİLDİRGESİ

Ege’nin incisi Alaçatı’nın ilk butik otellerinden biri olan Cadde 75 Hotel yüksek kalite ve hizmet anlayışı ile misafirlerine

Sağlıklı, Huzurlu, Konforlu ve Güvende bir tatil sunuyor.

Misafirperverliği bir kültür olarak yaşayan eğitimli personeli ile Cadde 75 Hotel, günün her saati Zengin Serpme Kahvaltı, Snack Mutfağı, A la Carte Dünya Mutfağı ile her zevke ve tercihe yönelik menü seçenekleri ile gerek otel misafirlerine gerekse dış misafirlerine tüm hijyen kurallarına uyarak ve Covid-19 Tedbirlerini tüm alanlarda uygulayarak güvenle hizmet veriyor.

HOTEL : Cadde 75 Hotel Alaçatı – Adult Only

ADRES : Alaçatı Mahallesi İnönü Cad. No:79 Çeşme İzmir

TELEFON : 0 232 716 93 03

MOBILE : 0 533 161 26 80

E-MAIL : [email protected]

WEB SİTESİ : www.cadde75otel.com

YAPILIŞ TARİHİ : 2009

YENİLEME YILI : 2020

AÇIK OLDUĞU ZAMAN : 12 Ay

KONSEPT : BB - HB

CHECK –IN : 15:00

CHECK – OUT : 12:00


OTELİMİZİN COVİD-19 KAPSAMINDA ALDIĞI TEDBİR VE ÖNLEMLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRMEK İSTERİZ;

Covid-19 Virüsü Türkiye sınırları içerisine girdiği günden bu yana temizlik ve hijyen standartlarımızın başladığını ve düzenli olarak gerçekleştirildiğini bilmenizi isteriz.

Otelimizde Sağlık Bakanlığının Önerdiği Diversey Firmasının Covid-19 için özel dezenfekte ve koruma amaçlı üretilmiş Temizlik Ürünleri ve Havuz Kimyasallarının ürünleri kullanılmaktadır.

Corona virüsünün tam olarak tanımı, nasıl yayıldığı, korunma yöntemleri, otelde tespit edilmesi halinde ne şekilde prosedür işletileceği konulu eğitimler her gün personelimize ve misafirlerimize iletilmekte olup, sık sık kontroller yapılmaktadır.

Check.in işlemleri sırasında tüm misafirlerimize Covid-19 Özel Sağlık Kontrol Formu doldurtulmakta ve kontrol edilmekte kayıt altına alınmaktadır. C.in işlemleri sırasında tüm misafirlerimizin vücut ısıları Ateş Ölçer ile ölçülmekte ve gerekli kontrol sağlandıktan işlemlere devam edilmektedir. Ayrıca misafirlerin kalışı süresince günde en az 2 kez ateş ölçme işlemi tekrarlanmaktadır. Personellerimiz de her gün işe giriş – çıkış ve mesai saatleri içerisinde ateşleri ölçülmektedir.

#


GENEL ALANLAR

Lobi, Resepsiyon, Lavabolar, Personel alanları gibi tüm ortak kullanım alanlarında Covid-19 bilgilendirme yazıları bulunmaktadır. Otelimizde Sağlık Bakanlığı Onaylı Diversey Temizlik ürünleri ve Özel dezenfektanlar kullanılmaktadır.

Kişiler arasında 1,5 m sosyal mesafe korunmakta ve genel alanlarda mesafe korunması için uyarı yazıları bulunmaktadır. Otelimizin her köşesinde hem misafirlerimiz hem de personelimiz için özel dezenfekte sıvıları bulunmaktadır.

Yerel belediye ekiplerince periyodik olarak tüm mekanların dip köşe dezenfektesi yapılmaktadır. Merdivenler, kapı kolları ve tüm yüzeyler gün boyu dezenfekte edilmektedir.

Çamaşırhanede yıkamalar 60 derece sıcaklık üzerinde yapılmaktadır.

Salgın nedeniyle özel hazırlanan, check listeleri üzerinden kontroller yapılmaktadır. Oda blokajları yapılırken aynı koridorda birbirinden uzak olmasına dikkat ediliyor.

ODALAR

Çıkış yapılan odalara önlem amaçlı 12 SAAT SÜRE ile girilmez. Tüm tekstil ürünleri ayrı ayrı torbalanarak 60 derecede yıkanır. Güvenlik önlemleri sebebi ile konaklayan odalara 2 günde bir temizlik personeli hizmete girer.

Tüm odalarımız pencereli, balkonlu ve teraslı olduğu için odalarımız uzun süre havalandırılır.

Odalarda sigara içilmez. Sigara kullanan misafirlerimiz balkonlarına ya da çok kısa mesafede bahçeye çıkabilir.

Odalarda virüsün buluşma riskinin yüksek olduğu sık kullanılan kapı kolu, telefon, kumanda gibi alanlar özellikle dezenfekte edilir. Departmanda çalışan personelimiz başta kendi sağlıklarının güvencesi amacıyla devamlı değiştirilen başlık, önlük maske ve eldivenli olarak temizlik yapmaktadırlar.

Tüm odalara her misafirimizin kullanımı için kişiye özel Hijyen Seti hazırlanmıştır. İçlerinde Kolonya, Dezenfektan, Tek kullanımlık Maske bulunmaktadır.

YİYECEK İÇECEK SERVİSİ

Kullanılan servis malzemeleri ve gıda ürünleri uluslararası hijyen şartlarına göre hazırlanılarak misafir tüketimine sunulmaktadır. Satınalma-depo alanlarımız gıda üretim bölümleri için özel üretilen dezenfekte ilaçları kullanılarak hijyenleri sağlanmaktadır.

Departmanda çalışan personelimiz başta kendi sağlıklarının güvencesi amacıyla devamlı değiştirilen başlık, önlük maske ve eldivenli olarak üretim yapmaktadırlar.

Restaurant alanında masalar 1,5 mt mesafe ile yerleştirilmiştir. Şezlonglar 1,5 mt mesafe ile konumlandırılmıştır.

Her misafir kullanımından sonra sandalye masa gibi oturma alanları dezenfekte edilmektedir. Kişiye özel hazırlanan kahvaltı servisi sunulmaktadır.

Sizleri otelimizde ağırlamak mutluluk duyacağız. Cadde 75’ de Kal, Güvende Kal